REKLAMPI | BLOG
GOOGLE ADWORDS NEDİR ?

Google AdWords Reklamları

Dünyanın en çok ziyaret edilen ve en büyük arama ağı olan Google Online Reklamcılık programıdır.

Google AdWords, firmanızın bilinirliğini arttıran ve yeni müşterileri ulaşmanızı sağlayan İnternet Reklamcılığı programıdır. AdWords’le reklamlarınızın nerede yayınlanacağını seçebileceğiniz gibi reklamlarınızın firmanıza sağladığı geri dönüşümleri ölçebilirsiniz. ADWords’den en verimli şekilde yararlanabilmeniz için anahtar kelimeler, reklam sıralaması,yerleşimler, kalite puanı gibi konularda uzman bir bakış açısına sahip olmanız önemlidir.

Google AdWords ile işletmenizle alakalı bir anahtar kelime ile arama yapan kullanıcılara ulaşabilirsiniz.

Google arama motoruna herhangi bir anahtar kelime girdiğinizde sonuçlar aşağıdaki şekilde görüntülenir.

Çerçeve içindeki alanlar Google AdWords reklamlarıdır. Reklam alanlarının dışında kalanlar ise doğal arama sonuçlarıdır. Mevcut sistemde minimum harcama taahhüdü olmayıp reklamları dilediğiniz zaman duraklatabilirsiniz.

Tıklama Başı Maliyet(TBM) ile kullanıcılar yalnızca reklamlarınızı tıkladığında ücretlendirilirsiniz. Tıklama başı maliyetleri sektörünüzün rekabetine göre değişkenlik göstermektedir. Reklamlarınızın hangi sırada yayınlanacağına reklam açık arttırma kıstasına göre belirlenir. Reklam sıralamasında belirleyici rol oynayan açık arttırma sistemi, TBM teklifiniz ,seçilmiş anahtar kelime ve reklamlarınızı yönlendirdiğiniz Açılış sayfası kaliteniz de reklam sıralamasında önemli rol oynar. Yani her zaman yüksek tıklama başı teklifi ilk sıralarda yer almayabilir.

Google AdWords Reklamları ;

Arama Motoru Ağı ve Görüntülü Reklam Ağı olarak iki farklı şekilde verilebilirken her ikisini de aynı anda yayınlamak mümkündür. Kullanıcılara çeşitli yelpazede kolaylık sağlayan Google AdWords reklamlarında, reklamların gösterileceği ülke, bölge ve hatta şehir seçilebilir. Daha detaylı filtreleme ile reklamların gösterileceği gün ve saat aralığı, reklamların gösterileceği yaş, cinsiyet gibi hedefe yönelik özelliklerle gereksiz bütçe harcamamak adına kısıtlamalar yapılabilir ve ilgili kitleye ulaşılabilir.

Google AdWords, marka bilinirliğinizi arttırmak, işletmenizi tanıtmak ve ürün ve hizmetlerinizin doğru kitlelerle buluşturmak, sitenizin trafiğini arttırmanıza yönelik sunulan bir reklamcılık ürünüdür.

Tüm bunların cevabına yönelik önereceğimiz reklam modeli sektörünüze göre değişkenlik göstermektedir.

Görüntülü Reklam Ağını kullanarak marka bilinirliğinizi arttırabilir ya da satışa yönelik hedeflemeler öngörerek ‘Arama Motoru’ ağını kullanabilirsiniz.

Bu Online pazarlama sisteminde uzman ve sertifikalı ekibimiz ile tam donanımlı reklamcılık hizmeti almak ve ücretsiz kupon fırsatından yararlanmak için bizimle iletişime geçin .TÜM BLOG YAZILARI İÇİN TIKLAYIN