REKLAMPI | BLOG
E-Ticaret hakkında bilinmeyenler?

İnternetin yaygınlaşması ve kullanıcı sayısının artması ile birlikte e-ticaret yapan firmaların sayısı oldukça artıştır. Geleneksel birebir satış yöntemini kullanan firmalar, bu satış yöntemine ek olarak aynı zamanda e-ticarette yaparak kazançlarını arttırma yolunu seçmişlerdir. İnternet aracılığı ile müşteri hedef kitlelerini değiştiren firmalar kendilerini teknolojik anlamda da sürekli güncellemek durumundadırlar. E-pazarlama konusunda çok sayıda pazarlama yöntemi bulunmaktadır, bir ya da birkaç yöntem deneyerek e-ticaret alanında faaliyet gösterebilirler. Sanal mağazalardan hizmet veren firmaların yapmaları gereken en önemli şey stok ve fiyat güncellemelerini düzenli olarak yapmaktır.

DEVAMINI OKU
E-Ticaret hakkında bilinmeyenler?
Dijital Medya ajansı neler yapar?

İnternetin yaygın kullanılmaya başlandığı 2000’li yıllardan sonra bu alanda çok farklı sektörler oluşmaya başladı, bunların en popüler olanlarından bir tanesi de dijital reklamcılık sektörüdür. İnternet ortamında uygulanan reklam kampanyalarında akılda kalıcılık özelliğini işler hale getirebilmek gerekmektedir, görsel hafızanın önemi dikkate alınarak insanların gün boyu internet ortamında çok fazla alanda ürün ya da firma reklamı ile karşılaştıklarını düşünecek olursak farklı olarak aralarından sıyrılmayı başaranlar reklamı kazanca dönüştürmüş oluyorlar. Dijital ajanslar firmaların sadece reklamlarını değil web tasarımlarını, mobil pazarlama ve sosyal medya pazarlama hizmetlerini ayrıca gerekli olduğu durumlarda interaktif uygulamalarını hazırlayarak takibini gerçekleştirmektedirler

DEVAMINI OKU
Dijital Medya ajansı neler yapar?
Facebook Reklamları Hakkında, Facebooka reklam nasıl verilir ?

2014 yılında Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook’un en çok üye sayısı bulunduran ülkeler arasında Türkiye ilk sıralarda. Facebook Alexa’nın istatistiklerine göre Dünya’nın en çok ziyaret edilen 2. Sitesi.Facebook kullanıcılarının önemli bir kısmını da mobil oluşturmakta.2015 Facebook kullanıcı verilerine göre aylık ziyaretçi sayısının %89’u Facebook Mobil kullanmakta.

DEVAMINI OKU
Facebook Reklamları Hakkında, Facebooka reklam nasıl verilir ?
GOOGLE ADWORDS NEDİR ?

Dünyanın en çok ziyaret edilen ve en büyük arama ağı olan Google Online Reklamcılık programıdır.Google AdWords, firmanızın bilinirliğini arttıran ve yeni müşterileri ulaşmanızı sağlayan İnternet Reklamcılığı programıdır. AdWords’le reklamlarınızın nerede yayınlanacağını seçebileceğiniz gibi reklamlarınızın firmanıza sağladığı geri dönüşümleri ölçebilirsiniz.

DEVAMINI OKU
GOOGLE ADWORDS NEDİR ?